2.VI.2012 nasza straż obchodziła jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji odbyły się uroczyste obchody. Wszystko rozpoczęło się przed remizą skąd wymaszerowano do kościoła gdzie odbyła się uroczysta rocznicowa msza. Po mszy przemaszerowano przed remizę gdzie odbywały się dalsze obchody, uroczyste przemowy i wręczenie odznaczeń. Zaprzaszamy do fotorelacji z tej uroczystości.
W 2003 roku społeczność Służewa oraz wierni przyjaciele jednostki na czele z ówczesnym proboszczem Ks. Zygmuntem  Rogowskim ufundowali nowy sztandar. W dniu 25 maja odbyła się uroczystość przekazania sztandaru. Tego dnia obchodzona była okrągła rocznica 90 lat istnienia straży pożarnej w Służewie.

Wykonane tego dnia fotografie zebraliśmy w naszej galerii.
ABY WEJŚĆ DO GALERII KLIKNIJ NA ZDJĘCIE

W niedzielę 3 maja 2011 odbyły się obchody  patrona strażaków św. Floriana. Z tej okazji odprawiona została uroczysta msza w intencji strażaków na której zjawili się wszyscy druhowie. Po mszy w remizie odbyło się okolicznościowe spotkanie na które zaproszony został miejscowy proboszcz ks. Andrzej Zdzienicki, wójt gminy oraz zaprzyjaźniony  biznesmen Pan Kazimierz Śmieszny.
 W galerii zamieszczamy fotorelację z tej uroczystości.
Życzymy miłego oglądania.

fujWielkanoc roku 2010 odbywała się w zimnej deszczowej atmosferze. Nasza straż jak co roku pełniła wartę przy grobie. Poniżej zamieściłem kilka fotek ciemnicy. grobu i naszych strażaków.
Nasi strażacy usuwają gniazdo os


Wieczorem 25.7.2008 nasza jednostka dostała wezwanie do usunięcia gniazda os we wsi Brzeźno niedaleko Ostrowąsa.  Drużyna pod dowództwem Piotra Janeckiego wykonała powierzoną misję.
Przedstawiamy krótką fotorelację z tej akcji.


 
Odpust parafialny (mały)

   Zgodnie z wieloletnią tradycją w naszej parafii odbywają się co roku dwa odpusty. Pierwszy główny odpust parafialny w dniu patrona parafii św. Jana Chrzciciela (24.VI). Drugi odpust zwany "małym" odbywa się w pierwszą niedzielę po dniu św. Wawrzynca (10.VII).
   W tym roku obchody były szczególnie uroczyste gdyż uczestniczył w nich biskup pomocniczy naszej diecezji Ks. Stanisław Gębicki.
    Oczywiście druhowie z naszej jednostki też tam byli. Od zawsze to my podtrzymujemy ramiona księdzu celebrantowi, przeważnie najstarsi w jednostce. Nasi druhowie niosą baldachim i chorągwie. Tradycyjnie orszak otwiera naczelnik lub prezes jednostki niosący krzyż.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii z tej uroczystości.


DUPA BLADA

Akcja gaszenia stogu we wsi Wólka

4 października około 23.30 nasza straż została wezwana do gaszenia pożaru. Okazało się iż płonie stóg  złożony z wielkich snopków słomy. Należało cały stóg rozgrzebać i zalać wodą. Na miejscu działały cztery drużyny z jednostek: OSP Służewo, OSP Straszewo, PSP Aleksandrów Kuj. Cała akcja przeprowadzona była sprawnie i skutecznie. Działania zakończono około 1 w nocy.Obchody święta Odzyskania Niepodległości

   Jak co roku tak i teraz zebraliśmy sie aby wspólnie uczcić 90-tą rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. 11 listopada o godz. 10 w naszym kościele odbyła się uroczysta msza. Niestety były to gminne obchody pod egidą naszego wójta, który niestety nie dopilnował organizacji tego święta.
W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe z jednostek OSP z:
- Opoczek
- Słomkowa
- no i oczywiście nasza jednostka Służewska
szkół z:
- Opok
- Przybranowa
- Słomkowa
- Służewa
oraz Harcerze i przedstawiciele miejscowych gospodarzy czyli PSL.
Główną częścią obchodów była oczywiście msza koncelebrowana przez naszego proboszcza i księdza kustosza z Ostrowąsa, który wygłosił piękną okolicznościową homilię. Podczas mszy grała nasza gminna orkiestra dęta oraz śpiewał chór parafialny. Po mszy nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem naszego Papieża Jana Pawła II, i pod pomnikiem zamordowanych w Katyniu żołnierzy pochodzących ze Służewa.
Na koniec nastąpił oczywisty zgrzyt prezes straży zarządził rozejść się. Myśmy polecenie wykonali a wszyscy inni nie wiedzieli co się dzieje, czy to już koniec, ja też nie wiedziałem.

"Wszystkim się zdawało, że Wojski wciąż gra jeszcze, a to echo grało ..."
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz


 
Kilka fotek naszej remizy po remoncie zamieszczonych na Wikipedii.

.

W tegoroczne wakacje udało się zorganizować młodym strażakom krótką wycieczkę do kopalni soli w Kłodawie. Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu był Pan Marek Różycki. Poniżej zamieszczamy kilka fotografii z tej wycieczki.
10 kwietnia 2011 w naszej miejscowości odbyły się obchody 71 rocznicy Mordu Katyńskiego, 1 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz 5 rocznicy śmierci papieża Jana PAwłą II. W naszym kościele odbyła się uroczysta msza odprawiana przez proboszcza Ks. Andrzeja Zdzienickiego. Po mszy złożono wiązanki kwiatów i znicze pod pomnikiem Katyńskim i Papieskim. Tego dnia poświęcono także nowy samochód strażacki. W domu kultury odbywały się także pokazy stołów wigilijnych. Zamieszczamy krótką fotorelację z tej uroczystości.24.IV.2010 obyła się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną górę. Oczywiście nasza jednostka brała w tym udział. Pojechaliśmy do Częstochowy wspólnie z innymi jednostkami z naszej gminy. Zamieszczamy kilka fotek z tej uroczystości.We wrześniu 2010 w naszej parafii odbywały się misje święte. Nasza staż brała w nich udział. W piątek podczas drogi krzyżowej asystowała przy krzyżu  przy 1 i przy ostatniej stacji niosła krzyż. Nasi strażacy ustawiali krzyż przed naszym kościołem. W niedzielę asystowała przy przybijaniu tabliczki do krzyża.