Nasza jednostka działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym Pożarnictwa stąd jest dobrze wyposażona i gotowa do wyjazdu na każde wezwanie. Posiadamy dwa wozy bojowe oraz inny osprzęt ratowniczy.

W 2006 roku jednostka została wyposażona w nowy samochód bojowy na Bazie samochodu Star. 
GBM 2,5/24
Jest to samochód gaśniczy w klasie wagowej średniej z beczką o pojemności 2,5 m3. Na wyposażeniu posiada motopompę o wydajności 24 hl/min., pływająca motopompa NIAGARA.
W samochodzie jest komplet przyłączy do węży: 25, 52 i 75. Posiada także przyłącze węża ssawnego 110.
W skład zestawu wchodzi także wytwornica piany.
Pojazd wyposażono w pompę hydrauliczną LUKAS G0-3T-02, przy jej pomocy można używać nożyc do rozcinania karoserii.
W pojeździe znajduje się też agregat prądotwórczy MARKON SAWAFUJI.
Silnik samochodu o poj. 4,5 l i mocy 176 KM. Masa własna 6 ton.

Drugim pojazdem jest nieco już wiekowy Star 200.
SH 18
Też jest to wysięgnik hydrauliczny wyposażony w kosz. Zbudowany na podwoziu Star 200 zabudowany przez Bumar Koszalin. O pojemności 6842 ccm i mocy 150 KM. Napęd 4x2 dwumiejscowy. Max. wysokość robocza 18 m, max. wysięg boczny 8,9 m. Udzwig kosza 200 kg.

Na wyposażeniu jednostki są także specjalne stroje ochronne typu NOMEX. Dla efektywniejszej ochrony zakupiono maski gazowe z butlami typu Auer.  Drużyna jest przeszkolona  i posiada aktualne badania w komorze dymowej

Nasza straż wzbogaciła się o nowy sprzęt. Dostaliśmy zestaw ratownictwa medycznego PSP - R1. Jest zestaw do ratownictwa medycznego poszkodowanych w wypadkach .  Szczegółowe informacje znaleźć można w poniższym linku.

Strażacy naszej drużyny pożarowej zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków. Posiadany sprzęt pozwoli dużo efektywnie ratować ofiary różnorodnych zdarzeń .